“Türbanlıların burada ne işi var?”

Aras Kargo’da sadece başörtüsü değil; oruç tutmak ve namaz kılmanın da yasaklandığı ileri sürülüyor. Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras’ın annesi Meral Aras’ın da, başörtüsü karşıtı olduğu, bir sosyal sorumluluk projesi için firmaya gelen Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 2 bayanı başörtülü diye kapı dışarı ettiği iddia ediliyor.

ARAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, bu iddialarla ilgili sorularımızı cevapsız bıraktı.

“BU TÜRBANLILARIN BURADA NE İŞİ VAR”

Büşra Ergülen, 2 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenci iken, bir sosyal sorumluluk projesi için gittikleri ARAS Kargo’da yaşadıkları olayı şöyle anlattı:

“Görüşmeye gittiğimiz konunun içeriği köy okullarına kitap yollamaya dair bir projeydi. Biz de ARAS Kargo’dan taşıma sponsoru olmalarını talep etmiştik. Kurumsal iletişimdeki arkadaşlar ‘Buyurun gelin, görüşelim’ dediler. Biz ARAS Kargo’ya 4 arkadaş gittik. Diğer 2 arkadaşımız, açık bayan arkadaşlardı. Biz 2 kişi ise başörtülüydük. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde öğrenciydik o zaman.

Kavacık’taki genel müdürlük binasına gittik. Bizi -1’inci kata aldılar toplantı salonuna. Toplantı salonunun camı arka otopark girişine bakıyordu. Biz görüşürken otoparka lüks bir araç girdi. İçinden kilolu bir bayan (Meral Aras’mış, sonradan öğrendik) indi. Bizi dışarıdan gördü. Hemen olduğumuz yere girdi ve ismini vermek istemediğim yetkili bayana bağırmaya başladı.

‘Bunların burda ne işi var? Ne yaptığınızı zannediyorsunuz? Hemen çıksınlar dışarı’ dedi. Ardından bizi apar topar dışarı çıkardılar. Getirdiğimiz sunum dosyasını da elimize tutuşturdular. Bu bayanın Meral Aras, yani ARAS Kargo’nun kurucusu Celal Aras’ın eşi olduğunu sonradan öğrendim. Türbanlı olduğumuz için biz Meral Aras tarafından kovulduk binadan. Hatırlamak bile istemediğim bir hadise. Siz haber yapınca size yazdım. Daha fazla bahsetmek bile istemiyorum. İçim acıyor.

Habervaktim

 

 

 

 

Bir cevap yazın