AK Parti Zehra Vakfı’nın kapatılmasını savunuyor

Radikal yazarı Orhan Kemal Cengiz, “Hükümet ve tutarlılık sorunu” başlıklı yazısında AK Parti hükümetinin AİHM’de açılan bir davada yaptığı savunmayla 28 Şubat müdahalesinin mağdurlarından Zehra Vakfı’nın kapatılmasını savunduğuna dikkat çekti.

Cengiz, köşe yazısında konuyla ilgili şöyle dedi: “Geçenlerde Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne verdiği bir cevabı okurken Ergenekon ve Askeri vesayet konularında da, hükümetin çifte standart uygulamaktan, burda başka orda başka şeyler söylemekten geri durmadığını gördüm. 28 Şubat müdahalesinden sonra dindar Müslümanların kurduğu 20 kadar vakıf inanılmaz derecede uyduruk gerekçelerle kapatılmıştı. Zehra Vakfı da bunlardan bir tanesi…

Ergenekon davasının eklerinde yer alan video kayıtlarından da biliyoruz ki, vakfı teftiş edip kapatılması yönünde rapor hazırlayan müfettişler, jandarma içindeki Ergenekoncularla bu davayı ve vakfın kapatılması meselesini düzenli olarak görüşüyorlardı.

Bugün AK Parti hükümeti AİHM önünde yaptığı savunmada bu vakfın kapatılmasını savunuyor, AİHM’nin vakıf için açılan davayı reddetmesini istiyor. Yani içeride Ergenekon ve 28 Şubat davalarını destekleyen AK Parti hükümeti, AİHM önünde askeri cunta kurbanlarının karşısına dikiliyor. Tutarsızlığın bu kadarı da insanı hayret içinde bırakıyor doğrusu…”

Radikal

 

 

 

Bir cevap yazın