Siyonist rejim Mescidi Aksa’ya el koyabilir!

İsrailli parlamenterin Mescidi Aksa’yla ilgili açıklaması hakkında uyarı ‘İsrail, Mescidi Aksa’yı kendi tekeline almak istiyor’ dedi. İsrailli işgal rejimi bir oldu bittiye getirip Mescidi Aksa’ya el koymaya hazırlanıyor.

İsrail hükümetinin parlamentosu durumundaki Knesset’in aşırı ırkçı ve İsrail görüşleriyle tanınan üyesi Zeev Elkin’in, Mescidi Aksa’nın bazı vakitlerde sadece yahudilerin girişine açık olabileceği yönündeki sözleri Filistinliler arasında ciddi anlamda endişeye neden oldu. Likud Partisi mensubu Elkin’in bu açıklamasının tam da İsrail işgal devletinin Mescidi Aksa’nın sahasının ve çevresinin umumi parklara dönüştürülmesine dair kararının ardından gelmesi endişe ve tereddüdü daha da artırdı. Ayrıca el-Halil’deki Hz. İbrahim Camisi’nde işgalcilerin daha önce böyle bir uygulama başlatmış olmaları da tereddüdü artırıyor.

1948’de işgal edilmiş bölgelerdeki kutsal mekânların korunmasıyla ilgilenen bir komite söz konusu açıklamanın ciddi bir tehlikeye işaret ettiğine dikkat çekerek İsrail işgal devletinin Mescidi Aksa’yı tamamen kendi tekeline almayı hedeflediğini dile getirdi.

el-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi de yayınladığı basın bildirisinde İsrail işgal devletinin bu planını hayata geçirmek için bir senaryo uydurmaya çalıştığına, yahudilerin önümüzdeki yılbaşı bayramlarında böyle bir uygulamaya başvurma denemesi yapmaları ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekti.

İslâm, Arap ve Filistin Âlemi Müessesesi de işgal devletinin tehlikeli senaryolar üzerinde durduğunu hatırlatarak bu oyunların önüne geçilmesi için derhal harekete geçilmesini istedi. Bu kurum tüm Filistinlileri bu kutsal mekânın sürekli cemaatlerle doldurulması için Mescidi Aksa’ya akın etmeye çağırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

Bir cevap yazın