NATO: Türkiye’yi korumak için hazırız

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Suriye’nin komşusu Türkiye’yi korumak için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, uluslararası toplumdan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a güçlü bir mesaj vermesini talep etti.

Rasmussen, “Uluslararası toplum, Suriye’de halkın taleplerini desteklediği yönünde açık ve güçlü bir mesaj göndermeli. Suriye’deki krize siyasi bir çözüm bulmak şart” dedi.

Suriye’deki gelişmeleri yakından izlediklerini dile getiren NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, NATO müttefiği olan Türkiye’yi korumak için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını da söyledi.

HAGUE: ESAD SONRASINA HAZIRLANMALIYIZ

İngiliz parlamentosunda konuşan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ise, uluslararası toplumu Esad sonrası dönem için harekete geçmeye çağırdı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, “Beşşar Esad’ın gidişi kaçınılmaz. Esad rejimi ölüme mahkum. Bu nedenle uluslararası toplum Suriye’de kurulacak yeni hükümete nasıl destek vereceğini planlamaya başlamalı” şeklinde konuştu.

Kaynak: NTV

 

Bir cevap yazın