Sakarya’daki başörtüsü eylemleri 8. yılına giriyor!

Sakarya Başörtüsü Platformu adıyla 2005 yılında başlatılan başörtüsüne özgürlük eylemleri, bu Cumartesi yapılacak 367. basın açıklamasıyla 8. yılına giriyor

17 Eylül 2005 tarihinde Sakarya Başörtüsü Platformu adıyla başlatılan ve 2008 yılında Adalet Girişimi’nin katılmasıyla beraber güçlenerek devam eden hak, adalet ve özgürlük mücadelesinde 7. yıl geride kalıyor. 15 Eylül 2012 günü yapılacak 367. hafta basın açıklamasıyla 8. yılına girecek eylemleri yürüten platform, varoluş ilkesini her türlü haksızlığa karşı Müslümanca bir tavır sergilemek ve kendine değil herkese Müslüman bir tutumun savunucusu ve uygulayıcısı olmak şeklinde tarif ediyor. 

Bugüne kadar başörtüsü yasağına karşı ortak mücadele paydasında buluşan platform bileşenleri, gerek Sakarya’da gerekse haftalık eylemlerine devam eden diğer şehirlerde, ülkenin ve dünyanın gündemine gelen sorunları gündemine alıyor. Adalet ve özgürlükler mücadelesine katkıda bulunmayı ve Müslümanca bir siyasal duruşun imkânlarını oluşturmayı amaçlayan Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu, 8. yıl eylemiyle kararlılık mesajı verecek.

Basın açıklamaları her Cumartesi günü, saat 12.30’da şehir merkezindeki Bulvar AKM önünde yapılıyor.

 

3 comments

  • Hala insanları iddialarınızla uyutmaya çalışıyorsunuz ama hiç biriniz kız çocuğunun okuması gereksiz haramdır diye binlerce tesettür meraklısı ailenin çocuklarını okutmamalarına ses çıkarmıyorsunuz sırf acındırma edebiyatı her yerin bir kuralı var nasılki camiye girene baş örtüsü uzatıyorsunuz kurakl bu diye siz de kurallara uyacaksınız.

Bir cevap yazın