Yüz binler ‘Peygamber’e Sadakat’te buluştu

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları Platformu’nun organize ettiği “Peygambere Sadakat Mitingi”ne yüz binlerce Müslüman katılarak, ABD ve Siyonist İsrail’in küstah film provokasyonuna tepki gösterdi

Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlenen miting, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra TESSEP Başkanı Salih Demir, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Ashabı Kehfi’n diyarından Diyar-ı Muhammed’e selam getirdiğini söyleyen Demir, “Ey Müslümanlar, Efendimize alçakça saldırı yapılmıştır. Bizler bugün burada sadakatimizi ve bunlara dur demek için buradayız…” dedi. Zazaca bir konuşma yapan bölgenin saygın âlimlerinden Molla Sahap Korkutata da Allah Resulü’nün tüm insanlığa gönderildiği için Zaza, Çerkez, Arap, Türk, Kürt hepsinin kardeş olduklarını ifade etti.

Araştırmacı yazar Av. Necat Özdemir, Kürtçe yaptığı konuşmasında, “Müslümanların sayısı fazla olmasına rağmen bu hakaretler yapılıyor. Eğer sırtımız olsaydı kimse saldıramazdı. Ey kardeşler; bugün diyoruz ki biz Allah’ın dinini yardımcılarıyız. İslam alemi Resule tabidi. Allah’ın dinine yardım edersek izzetli olup öne çıkacağız. İslam âleminin yöneticileri bizleri temsil etmiyor. Temsil etselerdi Hz. Peygambere hakaret edildiğinde bunu kabul etmezlerdi… Buradan çıkan mesaj şudur ki bu yönetimler bizi temsil etmediği için yeni bir yönetim içine giriyoruz.”

Günün anlam ve önemine binaen programın son konuşmasını yapan bölgenin kanaat önderlerinden Molla Enver Kılıçaslan, Batının Amerika ile beraber İslam ve Müslümanların aleyhine birleşerek İslam’a ve Müslümanlara saldırdıklarını ifade ederek, “Müslüman bacı ve kardeşlerim, eğer bizler Müslümanlar olarak onların bu hile ve desiselerinin farkında olmaz ve Allah Resulünün izinden gitmezsek onlar sadece dinimize saldırmakla kalmayacak, evlatlarımızı elimizden alarak İslam’a ve Müslümanlara düşman edeceklerdir” diyerek İslam toplumunu bekleyen ciddi bir tehlikenin var olduğunu ifade etti.

Kaynak: İLKHA/Hurseda.net

 

Bir cevap yazın