Siyonistlerden Mescid-i Aksa’ya baskın

Siyonist gaspçılar sık sık Mescidi Aksa’ya provokatif baskınlar düzenliyor.

Yaklaşık 80 kişiden oluşan Siyonist gaspçı bir grup, Salı sabahı Mescid-i Aksa’ya baskın düzenle. Gaspçıların Mescid-i Aksa’ya El-Meğaribe Kapısı’ndan girdiği ve avluda dolaşarak bir takım ayinler yaptığı bildirildi.

Siyonist gaspçıların Mescid-i Aksa’ya bugün düzenledikleri baskından önce de dün akşam on binlerce Siyonist gaspçının Mescid-i Aksa’nın batısındaki Burak Meydanı’nı kirlettiği ve gece yarısına kadar müzik eşliğinde ayinler yaptığı belirtildi. 

Mescid-i Aksa’yı ve Kutsal Mekanları İmar Müessesesi, binlerce Siyonist işgal askerinin Burak Meydanı’nda ve Eski Belde’de Siyonist gaspçıların Burak Meydanı’na daha kolay ulaşmalarını sağlamak için cadde ve sokakları trafiğe kapattığını söyledi.

Mescid-i Aksa’da halen onlarca cemaat ile yine onlarca kız ve erkek ilim öğrencisi olduğunu ifade eden müessese, Mescid-i Aksa ve çevresinde havanın gergin olduğunu belirtti.

Bu arada, Siyonist gaspçıların son dönemde işgal güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırdığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

Bir cevap yazın