Lüks sitede başörtüsü ayrımcılığı

Ağaoğlu konut projelerinden biri olan Bahçelievler My City’de bulunan My Club fitness ve spor alanlarında yasakçı bir uygulamaya imza atıldı.

600 bin TL ödeyerek My City’den daire alan ve üç hafta önce taşınan yeni evli Harun Dursun ve eşi Bahar Dursun bilgi almak için gittiği site içerisindeki Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesindeki My Club’da bulunan fitness salonunda başörtüsü takılamayacağını öğrendi.

Dursun çifti ile tartışan My Club yetkilileri Bahar Dursun’un başörtüsü yerine bone takılabileceğini ancak bu şekilde her alandan faydalanabileceğini söyledi.

Başörtüyle spor yapmanın sağlığa zararlı olduğunu iddia eden My Club Ataşehir Merkez Müdürü Didem Koçdur, başörtüsü takmakta ısrar edenlerden salona gelmemelerini rica ettiklerini söyledi.

Başörtüsü yasağının Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesindeki My Club işletmelerinin tamamında uygulandığı ortaya çıktı. My Club yetkilisi Didem Koçdur, başörtüsüyle spor yapılmasına ‘sağlıklı olmaması sebebiyle’ karşı çıktıklarını, uluslararası standartlara göre başı ve boynu saran başörtüsünün spor yaparken takılmasının çeşitli tehlikeler barındırdığını iddia etti.

Yeni Şafak

 

 

Bir cevap yazın