Başbakan devletin kahhar yüzünü sevmiş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün sözlerini değerlendirirken devletin kahhar yüzünü göstermekten bahsetti.

 Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, “Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz demiştim. Ama eline silah alıp çoluk çocuk demeden insan katleden canavarlaşmış bir teröristi de entegre edemiyorsanız devlet değilsiniz. Ben bu iki cümle arasında gidip geliyorum” diyerek kamuoyunda geniş bir yankı uyandırmıştı.

Güven’in sözlerine Başbakan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda cevap verdi. Erdoğan, “Elinde silah olan, can alan hiç kimseye en küçük müsamahamız yoktur. Terörü mazur göstermek isteyen hiçbir anlayışa müsamaha göstermedik. Evlatlarımızı katleden ve bu yolda mücadele ederken ölen terörist için ağlamadık, ağlamayız. Birilerini memnun etmek için bazı sözleri edemeyiz. Siyaseti bırakın siyasetçiler yapsın. Bu mücadele bütün ölenlerimiz ağlama sebebimizdir.” dedi.

“Milliyetçilikse milliyetçiyim!”

Erdoğan konuşmasının devamında “İnkar politikalarını ortadan kaldırdık. Kürt ifadesini ağzımıza alan ilk iktidar biz olduk. Anaların gözyaşı dinsin diyoruz, anaların gözyaşına başka gözyaşı eklemey gerek yoktur. Ölüm makinelere karşı devletin kahhar yüzünü göstermekten çekinmedik. Bütün adımları atıyoruz. Erdoğan’dan milliyetçi söylem diye yazacaklar, evet, bu milliyetçi söylemse milliyetçiyim.” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın