Başörtülü öğrenciler fişleniyor mu?

Midyat ilçe emniyetinin gayri resmi yollarla, ilçe merkezindeki okul idarecilerinden, başörtülü öğrencilerin TC kimlik numaralarını istediği iddia edildi.

İsminin yazılmasını istemeyen bazı okul idarecilerinden aldığımız bilgilere göre, okul idarecileri, bu tür bilgileri Milli Eğitim Müdürlüğü’nden resmi bir yazı olmadan veremeyeceklerini belirterek konuyu Milli Eğitim Müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğü de Midyat İlçe Kaymakamlığı’na bildirdi.

Durumun kaymakamlığa bildirilmesinin ardından ise, polisin tekrar okullara giderek kötü bir niyetlerinin olmadığını, yanlış anlaşıldıklarını savundukları iddia edildi.

Olayın duyulmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bütün okullara bir yazı gönderilerek bu tür bilgilerin Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başka bir kuruma verilmemesi istendiği öğrenildi. 

Öte yandan çocuklarını başörtülü olarak okula gönderen birçok veli, çocuklarının TC kimlik bilgilerinin emniyet tarafından istenilmesinden endişe duyduklarını dile getirdi. (M. Sait Başaran – İLKHA)

 

Bir cevap yazın