Altı çocuklu Azize evde bombalandı!

Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’nde  çatışmalar Çukurca kırsalı ile Irak sınırındaki Kazan Vadisi’ne sıçradı. Şiddetli çatışmalarda askerlerin attığı top mermisinin isabet ettiği evde bulunan altı çocuk annesi Azize Çetin yaşamını yitirdi, bir kadın da yaralandı.

Çatışmalar sırasında Kazan Vadisi havadan helikopterlerle, karadan da tank ve top atışlarıyla bombalandı. Atılan bir top mermisi vadinin hemen dibindeki Kazan Köyü’nde bir eve isabet etti.

Evde bulunan 35 yaşındaki altı çocuk annesi Azize Çetin ve Keziba Çetinkaya yaralandı. Kadınlar, köylüler tarafından önce Çukurca Aile Sağlığı Merkezi’ne ardından da ambulans ile Hakkâri Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Vücuduna çok sayıda şarapnel parçası isabet eden Azize Çetin kurtarılamadı.

Olayın duyulmasıyla çok sayıda Çukurcalı hastaneye akın etti. İlçede kepenkler kapatıldı. Bazı vatandaşlar operasyon bölgesinde hâlâ sivillerin bulunduğunu hatırlatarak, haber alamadıkları yakınlarının durumunu öğrenmek için Kazan Vadisi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Şemdinli’deki çatışmalar ve Kazan Vadisi’ndeki son duruma ilişkin şu ana kadar yetkililerden resmî bir açıklama gelmedi. Bilgi alabilmek için defalarca aradığımız Hakkâri Valisi Orhan Alimoğlu’na da ulaşmak mümkün olmadı.

(Taraf)

 

Bir cevap yazın