Filistinli Çiftçiler bahçelerine gidemiyor

Siyonist işgal güçleri  işgal altındaki Batı Yaka’da Nablus kentinin güneydoğusundaki Avrata köyünde bir grup Filistinli çiftçinin zeytin toplamak için bahçelerine gitmelerine izin vermiyor

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Filistinli çiftçilerin Itamar Yahudi yerleşkesi çevresindeki dikenli tellere yakın zeytin bahçelerine gitmek için önceden izin almış olmalarına rağmen Siyonist işgal askerleri çiftçilerin yolunu keserek bahçelerine ulaşmalarına izin vermedi. İşgal askerlerinin ayrıca Filistinli çiftçileri darp ettiği bildirildi.

Filistinli çiftçilerin zeytin bahçelerine ulaşmalarının dün de engellendiğini belirten kaynaklar, Siyonist gaspçıların çiftçilere saldırdığını ve darp ettiğini ifade etti.

Nablus’a bağlı köyler özellikle hasat mevsimlerinde Siyonist gaspçıların saldırılarına uğruyor. Filistinli çiftçilerin tarlalarındaki ve bahçelerindeki ürünleri toplamalarına engel olan gaspçılar, zaman zaman da zeytin bahçelerine saldırıp ağaçları kesiyor ve yakıyor, toplanan ürünleri çalıyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

 

Bir cevap yazın