Nasrallah, Gazze’nin zaferi için dua etti

Gazze’de yaşananlara işaret eden Hizbullah Genel Sekreteri,”Bu sadece Gazze savaşı değil aynı zamanda hepimizin savaşıdır” dedi.

Muharrem ayının girmesi münasebetiyle Beyrut’ta başlayan programların ilk gününde yaptığı konuşmada Gazze’ye yönelik saldırıların durdurulması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirten Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, “biz bu bugün kanın kılıca galip geldiği bir sahneyi yaşıyoruz, Cenabı Allah’tan bu savaşı, direnişçilerin zafere çevirmesi için yardımcı olmasını niyaz ederiz” diyerek Gazze direnişinin zaferi için dua etti.

Seyyid Hasan Nasrallah, “Gazze’de kardeşlerimiz savaş halindeyken bizler Lübnan’da olayları takip etmeyi sürdürüp sürekli onlarla bağlantı halinde olmaya devam etmek zorundayız. Bu sadece Gazze savaşı değil aynı zamanda hepimizin savaşıdır” dedi.

Bütün Arapları, Müslümanları ve dünyadaki bütün hürriyet âşıklarını Gazze’deki direnişin yanında gerçek ve asil bir duruş durmaları için çağrıda bulunan Seyyid Hasan Nasrallah, Gazze’de gerçek güvenin halkın kendi iradesine olacağını, direnişe ve sebatına olacağını söyledi.

Seyyid Nasrallah, Gazze direnişinin taşıdığı değerlere dikkat çekerek “Gazze’deki direnişe güvenmemizin sebebi, hepimizin bildiği gibi Gazze’deki direnişte bu çapta bir saldırının hakkından gelecek cesaret, salabet ve bilgi birikimi mevcuttur. Tel Aviv’e atılan Fecr 5 modeli füzelerin Filistin Direnişinin Gazze’de ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor” dedi.

Büyük direniş komutanı Ahmed El Cabiri’nin şehadetini tebrik eden Seyyid Nasrallah bütün Filistin halkına bu yolda şehid düşmüş olanlara ve şu anda düşmanla savaş halinde olan bütün mücahitlere tasliyetlerini arz etti.

MHA / İktibasdergisi.com

 

 

Bir cevap yazın