Meşal: Füzeler tam zamanında geldi

Mısır’da ateşkes anlaşmasından sonra basın toplantısı düzenleyen Hamas Siyasi Büro şefi Halid Meşal ve İslami Cihat Lideri Ramazan Abdullah Şallah, Zaferin Filistin’in olduğunu ifade ettiler ve ‘İsrail anlaşmaya uyarsa biz de uyarız uymazsa biz de uymayız’ dediler. işte, Timeturk’ün çevirisi ile her iki liderin konuşmaları:

Halid Meşal’in konuşmasından satırbaşları

Anlaşmanın maddeleri uygulamaya geçecek. Gazze Filistin’in bir toprağıdır. Ben ve kardeşim Abdullah bu işi başarıdır. Mısır istihbaratı ile beraber ortaklaşa çalıştık.

25 Şubatın ruhu bu anlaşmanın üzerindedir. Filistin halkının taleplerini Mısır göz önünde bulundurdu.

Mısır ilk günlerde başbakanını gönderdi. İkinci ve üçüncü gün ulusal ve uluslararası telefon görüşmelerini devreye soktu Mısır.

Biz Mısır istihbaratı ile gece gündüz çalıştık. Bir çok ülke katkı sağladı. Mısır işin başında yer alan ülkelerden biridir.

Türkiye’nin de yoğun temasları oldu. Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Katar’a aynı şekilde teşekkür ediyoruz. Bir çok İslami kurum ve ülke çabaları esirgemediler.

Elimizdeki silah bize çok büyük katkı sağladı. İran’a teşekkür ediyoruz onlar bu silahları bize verdi. Onlarla biraz ayrı düştük. Onlar halkların taleplerini dikkate alırlar.

İslam ülkeleri Gazze’de silahın önemini bir yerlere not etsinler

Gazze halkına sabrettiniz ve kazandınız. Sizler Allah’a güvendiniz. Silah tutan mücahitlerden Allah yardımını esirgemedi. İslami Cihat ve Hamas Allah’ın ayeti gereğince görevlerini yerine getirdiler

Bu mücadeleden başımız dik çıktık. Siyonist liderlerin yüzleri yerlerde süründü. İkimizin yüzlerini karşılaştırın bu zaferi kimin kazandığını anlarsınız.

Ayrıklarımızı ayaklarımızın altına alacağız ve daha fazla zaferler kazanacağız. Bir lider etrafında tek programla bir araya gelmeliyiz. Buda direnişe yaslanmalı. Filistin öncelikleri üstünde anlaşsın.

Zafer ümmetindir

Gazze’nin bu yaptığını Filistin bazında çok büyük zafer olduğunu kabul ediyoruz. Tüm İslam ümmetinin zaferidir.

Ambargonun kalkması ve sınırların açılmasıyla Özgür Filistin’e kadar beraber ittifak edeceğiz.

İsrail ateşkese bağlı kalırsa biz de bağlı kalırız. Kalmazsa bizde silaha sarılırız.

Elimizdeki maddelere güveniyoruz. Amerikan Devletinin anlaşmada imzası var. Bu önemli. Biz Siyonistlere güvenmiyoruz.

Mısır da bu konuda bizim güvencemizdir. Siyonistler ambargonun kaldırılmadığını söylediler. Refah ve Gazze sınır kapılarının açılması ile ilgili madde var buda ambargonun kırılmasını sağlayacaktır.

Hamas bundan sonra da silahlanacak. Bu aşamadan sonra silahlanmaya devam edeceğiz.

Bir dahakine esirleri kurtarmak için dosyayı da kapatacağız.

İstediklerimizi bu ateşkes maddelerine yerleştirdik.

ABD ateşkes için baskı kurdu

ABD, Mısır ve bazı ülkelere baskı kurarak bu ateşkesi istedi. Bu anlaşma bizim İsrail ile ilk defa dolaylı olarak yapılan bir anlaşmadır.

Ateşkes anlaşmasındaki maddelerin takipçisi Mısırlı kardeşlerimiz olacak.

Siyonist İsrail Gazze’yi ayırarak Filistinliler arasında fitne çıkarmak istemiştir. Gazze mücadeleden ve savaştan hiçbir zaman ayrılmadı. Gazze Filistin toprağıdır ve bütün Filistin toprağı özgürleşinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Bu savaşta şundan emin olun, savaş uçakları hedef alınmıştır bu savaşta ve direnişçilerin sınırda hazır bekleyişleri İsrailliler için cehennem kapılarını açacaktı. Biz birkaç saniye içerisinde savaş uçağının uçuşundan sonra onu hedef aldık dedi.

Füzeler tam zamanında geldi

Allah’a hamdolsun ki Tel Aviv’e fırlattığımız füzeler tam zamanında geldi

İslami Cihat liderinin konuşmasından satır başları

Halid Meşal kardeşimin söylediklerini onaylıyorum. Bu olaydan sonra birkaç mesaj vermek istiyorum.

Burada Filistin halkına teşekkür ediyorum. Şehitlerimize ve yaralılarımıza ve bu konuda çaba serf eden Filistinlilere ve katkısı olan bütün ellere teşekkür ediyorum. Şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Direnen Mücahitlere teşekkür ediyorum, onların ellerinden öpüyoruz.

Amerika’nın Siyonist İsrail’e desteği sınırsız destek verdiler. Eğer Amerika’dan yeşil ışık olmasaydı İsrail bunu gerçekleştiremezdi.

Daha önce yapılan ateşkesin ihlal etmesi Amerika’nın yeşil ışığıyla oldu.

Siyonist İsrail Gazze’nin denizde boğulmayacağını öğrenmiştir. Mücahitlerin yağdırdığı füze ve kararlılık karşısında Gazze’nin yenilemeyeceğini öğrenmiştir.

Ümmet destek oldu 

Ümmetin bütün halkları Gazze’ye destek olmuştur. Filistin halkının yiğitlerinden, duygularından oluşmuştur.

Biz diyoruz ki elimize bir direniş gücüne de büyük bir halka da sahibiz. Eğer bu direniş olmasaydı bu sonucu elde edemezdik.

Burada isimleri bilinmeyen bir çok insan destek oldular. Biz diyoruz ki bundan sonra biz yeni bir durumla karşı karşıyayız. Mısır istihbaratı bize destek ve katkı sağlamıştır. Mursi’nin liderliğindeki bir duruşla gerçekleşmiştir.

Herkes şunu soruyor, bu ateşkes devam eder mi? Biz diyoruz ki Siyonistler bu ateşkese bağlı kalmayacak.

Biz Mısır’a bütün güvenceleri verdik. Filistin’deki bu kanın durması için bir takım güvenceler verdik. Sahada yiğit direnişçilerimizin cihadından sonra diyoruz ki biz ateşkese bağlıyız. Siyonistler bağlı kalmazsa kendimizi savunacağız.

Hamas ve diğer direniş gruplarıyla birlikte sürdüreceğiz.

Özellikle silah için teşekkür

Direnişe katkı sağlayan özellikle silah noktasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

 

TİMETÜRK / Haber Merkezi

 

Bir cevap yazın