Erdoğan: Roboski’de katledilenleri zanlı yaptı!

Başbakan Erdoğan, canlı yayınlanan NTV-Star ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Erdoğan, Roboski’de katledilen 34 kişiyle ilgili olarak “Uludere diyoruz Meclis’te bağırıyorlar ‘Bu soykırım’ diye. Bunu söyleyen kişi Başbağlar ve Bingöl’ü konuşmuyor. Uludere konusunda soruşturmalar sürüyor. TSK imtihanlardan geçiyor. Bir Gediktepe yaşandı günlerce medya bunu yazdı. Dalga geçtiler. Arkasından o katırlardan dokçalar çıktı. Bunlarla karakolu bastılar.

Şimdi burada da ikazlara rağmen bir kervanın yürüyüşü var. Ben de görüntüleri izledim. Orada bir hareket var katırlar ve insanları görüyorsunuz. Katırların yüklü olduğunu görüyorsunuz. Tabi işaret atışı yapılıyor uyarıya rağmen devam ediyor… Bunları terörist mi kaçakçı mı olduğunu ilgili birimlerin tespit etmesi mümkün değil. Orası terör bölgesi. Burada iki şey var. Bir kaçakçılığı meşrulaştıralım. İki terör olayı ise bunu kaçakçılık ile yapalım. Hata olmaz mı böyle işlerde her zaman olur.” dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında katledilenler üzerinde zan uyandıracak sözler sarf ederken, “Orada sivil yurttaşlar öldürüldü” sözünü keserek “Bakın bu kadar basitleştirmeyelim, Terör örgütü üyesi de sivildir. Bakalım askeri ve sivil yargı ne karar verecek. Bunların kaçının sivil olduğunu bilmiyoruz… Yargı kararlarını beklemek lazım. Bırakalım bunlar sonucunu açıklasınlar. Bunlar hep sivil olarak gösteriliyor. Ortada netice çıkmadan kalkıyorlar bize özür dileyeceksin diyorlar” diye konuştu.

Platform Haber

 

Bir cevap yazın