Konya 275. hafta

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla,

“İşte bütün bu hükümler, Allah’ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah’a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur. İşte bütün bu hükümler, Allah’ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah’a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur.” (Nisa Suresi 13-14.Ayet)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

Kendilerini Suriye’nin dostları diye tanımlayanlar suriye halkının özgürlüğü için mücadele ettiğini söyleyenler Londra da yeni bir toplantı yaptılar. İşgalleriyle islam topraklarında her türlü zulmün faili olanların Suriyenin dostları olarak anılması ne hazin bir çelişkidir. Biz sizleri Afganistanın dostları Irak’ın dostları olarak ta hatırlıyoruz.Dostluğunuzun bize ne tür felaketler getirdiğini iyi bilmekteyiz.

Kim için onların dostları toplantısı düzenlediyse orayı daha sonra işgal eden Amerika gerçekte hem mazlum halkların hem de mazlum halkların dostlarının en büyük düşmanıdır.Amerika aldığı yeni bir kararla Suriye’de Esad rejimine karşı mücadele eden NUSRET CEPHESİ adlı örgütlenmeyi terör örgütü listesine almıştır.Amerika Nusret cephesini kendi çizgisinde olmayan bir örgütlenme olduğu için mi terör örgütü olarak ilan etmiştir?Amerikan standartlarına uyuyorsanız cici uymuyorsanız teröristmi oluyorsunuz? Amerika suriyenin geleceğini kendi çizgisinde olan örgütlerle mi kurmak istiyor ?

Afganistan ve Irak tecrübeleri gösterdi ki Amerika bir toprağı işgal etmek istedi mi kimyasal silah uzun menzilli füzeler ve terör örgütü tesbit etmekle işe başlıyor. Son haftalarda kimyasal silahlar konuşuluyor, esedin füzelerinin tehdidinden bahsediliyor bir de terör örgütü tesbit ettik.Müdahale ve işgal şartları hazır hale geldi.Bu geçmişin senaryolarının bir tekrarı mıdır? Tecrübelerimiz bizi gelecek hususunda endişeye sevketmektedir.Bosnada direnişin kahramanlarının sonra Amerika eliyle tasfiye edilmesi suriyede de yaşanmasından endişe etmekteyiz.Müslüman halkları bu endişemiz hususunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Ülkemiz Amerika ve NATO üsleri konusunda bir hayli zengin. Onlarca orta ölçekli üsten ve büyük ölçekli incirlik üssünden sonra Kürecik te radar üslerine ev sahipliği yaparken şimdi de nur topu gibi petriotlarımız oluyor. Bu petriotlar yüzlerce Amerikan askeriyle misafirlerimiz olacak.Topraklarımızın Nato toprağı olduğu da birilerinin dilinden belgelenmişti. Bu Amerikan ve nato üsleri komuta kontrol ve denetleme açısından kontrol dışında iken ülkenin bağımsızlığından nasıl söz edebiliriz. Birileri bu üslerle SEVR’e rahmet mi okutmak istiyor?

Rusya’nın zalim diktatörü putin ülkemize geldi.Yarım milyondan fazla çeçen’in katillerinden olan böyle bir zalimin ülkemize gelişini şiddetle telin ediyoruz.Suriyede zulmünden dolayı Esedi devirmek isteyenlerin Putine karşı sıcak tavırları bizde tiksinti ve öfke uyandırıyor.Soruyoruz siz sadece zalimin zayıfına mı efelenirsiniz? Yada sizin birilerine efelenmeniz için bir başkalarının da o zalime efelenmesi mi gerekiyor?Zalim güçlü olunca sizin katınızda zulumleri makbul mü oluyor?

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 276. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

15-12-2012

 

Bir cevap yazın