Akyazı 308.hafta: Yönetmelik geri çekilsin!

Ülkemizde başörtüsü düşmanları iğrenç zihniyeti sürdürmeye devam ediyor.

Başörtüsüne özgürlük isteyen bayanlara ağır hakarette bulunan CHP Tekirdağ gençlik kolları başkanı Önay TAŞDELEN’e biz hakaret etmyeceğiz ancak hakaret içeren kelimelerin tamamı kendileri için geçerlidir. İnsanlara hakaret edip inançlarına yapılan saygısızlığı kınıyoruz.

2012-39595 sayılı MEB yönetmenliği hala yürürlükte bu çifte standart ve hukuksuz yönetmeliği Milli Eğitim bakanı derhal geri çekmelidir.

Milli şairimiz ne güzel söylemiş şiirinde

 Ne kürküdür, Ne kolyesi, Nede süsü

Bacıma şahsiyet veren örtüsüdür örtüsü

Mehmet Akif ERSOY

Milli şairimizi buradan rahmetle anıyoruz.

GMO başörtüsü düşmanlığını devam ettiriyor!

Gıda mühendisleri odası başörtülü oldukları gerekçesiyle bayan mühendislere yetki belgesi vermiyor. Bu çarpık tutumlarından dolayı GMO yönetimini kınıyoruz. İlgili bakanlığı göreve davet ediyoruz.

Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi Meteroloji binasına, açılması planlanan mescide karşı çıkan Doç.Dr. İlker BELEK ile yandaşları yaptıkları basın açıklamasında mescit açılması kabul edemeyeceklerini belirttiler. Soruyoruz mescit karşıtlarına! Bırakın bilim adamı olmayı bir insan ibadethaneye hangi zihniyetle karşı çıkar. İlimden yoksun fukaraları telin ediyoruz.

Öte yandan komşumuz Suriye’de Baas rejimi ve başındaki diktatörü masum halkını katletmeye devam ediyor. 23 Aralık 2012 tarihinde katil Beşar Esad’a bağlı uçaklar ekmek fırını önünde bekleyen insanların üzerine bomba yağdırdı. En az 100’e yakın sivil çocuk kadın yaşlı hayatını kaybetti. Aslında her gün yüzlerce insanı bombalayarak öldüren Baaslı caninin devredilmesi için ülkemizdeki ve tüm dünyadaki kardeşlerimizi dua etmeye yardımlarını artırarak daha fazla destek vermeye çağırıyoruz. İnanıyoruz ki rabbimiz hak yolda olanları muvaffak edecektir. İnşaallah

Zalimin zulmü, diktatörlerin sonu, gelene dek mücadelemiz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet Ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Akyazı Şube Başkanı

Mahmut ALEMDAR

 

Bir cevap yazın