Genelkurmay, İncirlikte’ki küstahlığı doğruladı

Adana yerel basınında, İncirlik Üssü’nde 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda görevli askerlerin ibadet ettiği camiye, geçen yılbaşı gecesi alkol alan 39’uncu Wing Komutanlığı’nda görevli ABD’li askerlerin girdiği, burada ahşap minberi yıkıp, camları kırdıkları, Kuran’ı Kerim’leri yırtıp, parçaladıkları öne sürülmüştü. İddialar Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasıyla doğrulanmış oldu. İşte o açıklama:

TARIH : 10 Ocak 2013

SAAT : 16:50

NO : BA – 02 / 13

1. Bazı basın ve yayın organlarında, Adana’daki bir yerel gazeteye atfen, 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı (İncirlik)’ndaki birlik mescidine zarar verildiği, Kur’an-ı Kerim’in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle mescidin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddia edilmiştir.

2. Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığınca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır.

3. İncirlik Kışlasındaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur’an-ı Kerim’in parçalandığı iddiaları asılsızdır.

4. Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

One thought on “Genelkurmay, İncirlikte’ki küstahlığı doğruladı

  • Genel Kurmay doğru söyler mi!!
    Şimdi bu olay medyada yer aldığı gibi olsa. Genel Kurmay bunun aslını anlatıp, Kur’an yakıldığını söyler mi Allah aşkına?

Bir cevap yazın