Başörtülü kadına ırkçı saldırı

Avusturya’da Türk asıllı Mürüvvet C. başörtüsü sebebiyle ırkçıların fiziki saldırısına uğradı. Innsbruck şehrinde yaşanan olay Avrupa’da artan ırkçı saldırıların ulaştığı boyutları tekrar gözler önüne serdi.

Çalıştığı alışveriş merkezinde yemek yemek için gittiği restoranda ırkçı gençlerin sözlü ve fiziki saldırısına uğrayan 23 yaşındaki Mürüvvet C.’nin yaşadıkları Avusturya medyasında da geniş yankı buldu. Aynı zamanda hamile olan Mürüvvet’in yaşadığı saldırı sonrası Innsbruck Belediyesi genç kadından yaşananlardan dolayı üzüntü duyduklarını belirten ve olayı kınayan bir mesaj yayımladı.

Olay Avusturya medyasında da geniş yer bulurken Innsbruck şehri uyum sözcüsü Gerhard Fritz, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını ve Mürüvvet’in yanında olduklarını ifade etti. Fritz, kişilerin dini inançlarından ötürü böyle bir saldırıya uğramalarının büyük bir utanç olduğunu belirtti.

Mürüvvet C. darp edildiğine dair doktor raporu alırken Innsburck polisi de Mürüvvet’in olayla ilgili ifadelerini doğruladı.

Islahhaber

Bir cevap yazın