“Dikkat Polis Geliyor” kampanyası

MAZLUMDER ve BARAN TURSUN VAKFI’nın ortak yürüteceği “DİKKAT POLİS GELİYOR” kampanyası, PVSK mağduru aileler ile beraber MAZLUMDER şubelerinin bulunduğu illerde eş zamanlı yapılan basın açıklamasıyla başladı.

MAZLUMDER Genel Merkezi ve BARAN TURSUN VAKFI’nın başlatmış olduğu kampanya aracılığı ile PVSK’nın 16 maddesinin değişikliğini talep ediyor.

Kampanyayı Türkiye genelinde başlatan örgütler, 24 Ocak 2013 tarihinde Ankara’da da bir basın açıklaması yaparak, akabinde Meclis’te bir takım görüşmeler gerçekleştirdiler.

Görüşmelere MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk ÜNSAL, BARAN TURSUN VAKFI Başkanı Mehmet TURSUN, Polis kurşunuyla sakat kalan Selami Atalay ve polis kurşunuyla hayatını kaybeden Baran Tursun, Emrah Barlak, Süleyman Özkılıç ,Çağdaş Gemik , Çağrı Danışman, Osman Aslı, Aytekin Arnavutoğlu, Emrah Gezer, İbrahim Halil Çiftçi, Cem Aygün, Sevda Kurt, Soner Canka, Gökhan Bergüzar’ın ailelerinden oluşan bir heyet katıldı.

Heyet, Mecliste yaptıkları ilk görüşmeyi BDP Gurubu’na yaptı. BDP’yi temsilen BDP Gurup Başkan Vekili Pervin BULDAN ve Adana Milletvekili Murat BOZLAK karşıladı. Ardından Ak Parti Gurup Başkan Vekili Ahmet AYDIN tarafından karşılanan heyette yer alan acılı aileler yaşadıkları dramı anlattıktan sonra, heyeti temsilen Ahmet Faruk ÜNSAL, hazırlamış oldukları PVSK’ya ilişkin yasa önerisini sunarken, Mehmet TURSUN’da PVSK’nın oluşturduğu mağduriyetler hakkında bilgi verdi. 

Görüşmelere devam eden heyet sonraki ziyaretini THİV’e yaptı. THİV temsil eden Metin BAKKALCI ile görüştükten sonra oradan CHP Genel Merkezi’ne giden heyet, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat MATKAP ile görüştü.

PVSK değişikliği kapsamında yoğun çalışmalar yürütecek olan MAZLUMDER, BARAN TURSUN VAKFI ve mağdur aileler, yarın da ziyaretlerine devam edecek.

 

Bir cevap yazın