Konya 277. hafta

Allâh-u Teâla yeri ve gökleri yaratmasında hiç bir şeyi sebepsiz yapmamıştır. Ayın ve güneşin hareketlerini bir takvim olarak belirlemiş onlarla günü, ayı ve yılları belirlemiştir. İçerisinde haram ayların bulunmadığı hiç bir takvim bilgisi Allâh katında makbul değildir. Ne dinle alakalı olan ne de tarihi vak’alar kameri takvimin dışında bir takvimle belirlenemez.

Hz. İsa(as) bir İslâm peygamberidir. Allâh O’nun doğum gününü mübarek kılmıştır. Bu bereketli gün Allâh katında makbul olan bir takvim bilgisinin dışında tespit edilemez. Şu an kutlanmakta olan günün İsa (as) ile bir alakası yoktur. O günde işlenen cürümlerleden de İsa (as) ve Annesi beridir. Bu cürümlere İsa (as) ve annesinin adının karıştırılmasını bir sapkınlık olarak nitelendiriyor ve bu cürümlerden teberrimizi ilân ediyoruz.

Batılılaşma hastalığının bu kutlamalarda hangi sapkın duruma geldiği görülmektedir. Bu ifadeden sonra halkımızı bu hastalığın tüm versiyonlarına yönelik tepkili olmaya, şerrin kaynağından uzak durmaya çağırıyoruz.

Batılılaşmanın çirkin yüzü pozitivizm Antalya’da üniversitede mescid karşıtlığı ile yeniden hortladı. Bilimi dinden soyutlayan ve bilim merkezlerinde mescidlerin olamayacağını savunan bu zihniyete kafanıza Ogüst COMTE kadar taş düşsün! diyoruz. Helvadan heykelini yapın dilediğinizi yerini bira festivali eşliğinde kemirin!…

ODTÜ’de hergele meydanı eksenli olaylar tezgahlanmakta, 60’lı yılların rüyaları görülmekte. Pozitivist bilim yuvalarında(!) siyasal oyunlar sahnelenmektedir. Gençliğimizi bu oyunlara karşı uyanık olmaya bu eylemlerin sonuçlarının üniversitelerdeki İslami Gençliğe yönelik bir baskıya evrilmesine karşı tedbirli olmaya çağırıyoruz. Ayrıca üniversiteler üzerindeki rejimin baskıcı, totaliter uygulamalarını da şiddetle tel’in ediyoruz.

İslâm topraklarından Bangladeş’te Cemaat-i İslami’nin 90 yaşındaki lideri Gulam AZZAM hakkındaki idam kararını tel’in ediyor, bu kararın İslâm’ın aydınlık geleceğini gölgelemeyeceğini belirtip kararın bir an önce iptal edilip Gulam AZZAM ve arkadaşlarının serbest bırakılmasını bekliyoruz. Şair Nazru’l İSLAM’ın, davetçiler için söylediği şu mısrayı haykırıyoruz:

“BAŞKA BİR ŞEY OLMAZ BENİM ORMANIMIN AĞACI,

YA HAKKI SÖYLEYEN MİNBER, YA DA CENNETE GÖTÜREN DARAĞACI”

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 278. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

 

16 SAFER 1434 29 / 12 / 2012

Bir cevap yazın