Akyazı’da direniş 7. yılına girdi

Akyazı’da başlayan direniş 7. yılına girdi. 315. hafta eylemine Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu ve Eğitim İlke-Sen temsilcileri de destek verdiler.

Eylemde selamlama konuşması yapan Eğitim İlke-Sen MYK üyesi Beytullah Önce “7 yıldır başta başörtüsü yasağı olmak üzere her türlü zulme karşı adalet için direnen kardeşlerimiz, herkes için önemli bir öncelik sergilemektedir. Haksızlığın, adaletsizliğin, baskıcılığın kimden geldiğine bakmaksızın, doğru bildiği sözün kime karşı olduğuna göre sakınmaksızın verilen bu mücadele tarihsel bir şahitlik olarak hak ettiği yeri bulacaktır.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu ile mücadele omuz omuza yürümekten onur duyuyoruz. 7 yıldır emek veren sebat eden ve alanları zalimler karşısında boş bırakmayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Daha sonra platform adına İrfan Alemdar  315. hafta açıklamasını okudu.

AKYAZI ADALET VE ÖZGÜRLÜKLER PLATFORMU

BAŞÖRTÜSÜNE ÖZGÜRLÜK İÇİN 315. BASIN AÇIKLAMASINDA BERABERİZ

Kıymetli dostlar değerli basın mensupları bugün 315.basın açıklamamız ve 7. Yılımızda beraberiz.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu adıyla Şubat 2006 yılında başlayan, adalet ve özgürlükler mücadelesi bugün 315. Hafta eylemiyle 7. Yılına girdi. Kocaeli, Sakarya, Ankara, Van, Akyazı, Konya, Tokat, Antalya, Kütahya, Bursa ve birçok bölgede gönüllü kuruluşların bir araya gelerek oluşturdukları Adalet ve Özgürlükler platformları Müslümana yakışan vakar ile zalimlere karşı mazlumların yanında yer almıştır.

Bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman halkın inançlarını özgürce yaşamalarını engelleyen ‘özürlü zihniyetin’ tamamen son bulması için buradayız.

Mazlumlara zulmeden, zalimlerin şerlerine lanet için buradayız. Etnik ayrımcılığa soykırıma sömürüye hayır için buradayız. İnsani yardım kuruluşlarının kampanyalarına destek vermeye, diktatörlere, cuntacılara darbelere e muhtıralara karşı buradayız, Emperyalis, BM, AB ve Nato’nun kirli oyunlarına, Patriotlara, Faft’a hayır için buradayız, Müslümanca tavırla dik durmaya politik muhalefet değil kim olursa olsun zalime karşı mazlumdan yana olmaya rabbimizin izniyle devam edeceğiz.

Akyazı adalet ve özgürlükler platformu olarak başörtüsüne özgürlük için devam eden mücadelemize destek veren halkımıza gönüllü kuruluşlarımıza ve basınımıza teşekkür ediyoruz. Aramızdan ayrılarak hakka kavuşan kardeşlerimize de Allahtan rahmet diliyoruz. Bugün aramızda misafir olarak bulunan kardeşlerimize de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Başörtüsü sorunun çözüleceği söylenen yer millet meclisinde bile başörtüsü sorunu yaşanmaktadır. Star gazetesi yazarı Elif ÇAKIR’ın mecliste haber yapmak istediğinde basın bürosundan biz başörtülüye basın kartı vermiyoruz cevabı almıştır. Soruyoruz sayın meclis başkanına ? ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü size ne anlam ifade ediyor. Eğer millet egemense başörtüsü sorunu mecliste ne işi var? Yok derin güçler egemense mecliste, lütfen açıklayınız. On yıllardır başörtüsü sorunu ülkemizde yaşanmaktadır. Gaziantep’te gıda mühendisleri odası başörtülü mühendise yetki belgesini başı örtülü diye vermemiştir. Artık bu utanç olayları ülkemize ve geleceğimize yakışmamaktadır.İktidara yetki sahiblerine sesleniyoruz! Bu utanç tablosu durumunu derhal düzeltiniz.

Tüm insanlığın huzur ve saadet içerisinde olması temennisiyle gelecek hafta Cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet Ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlum der Akyazı sözcüsü

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın