Konya 279. hafta

“Yaklaşmakta olan o felaket (kıyamet) gününü de onlara haber ver. O dem ki yürekler gırtlaklara dayanmıştır, yutkunup dururlar. Zalimler için ne ısınacak bir dost vardır, ne de sözü dinlenecek bir şefaatçi.Allah, gözlerin hain bakışını da bilir, gönüllerin gizlediğini de.Allah hakkı yerine getirir. Onların O’ndan başka yalvardıkları ise hiçbir şeyi yerine getiremezler. Çünkü hakkıyla işiten ve gören ancak Allah’tır.Yeryüzünde bir gezmediler mi? Baksalar ya kendilerinden öncekilerin sonları nasıl olmuş? Onlar yeryüzünde gerek kuvvetçe ve gerek eserce kendilerinden daha üstündüler. Öyle iken Allah onları günahları sebebiyle tutup alıverdi. Kendilerini Allah’ın azabından koruyacak biri bulunmadı. (Mumin Sûresi 18-21 Âyet.)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

“Çukurova’dan Merhaba” adlı yerel gazetede yayınlanan habere göre işgalci ameriKAN askerleri incirlik üssü içerisindeki camiye girerek minberi yıkıp camiyi talan ettiler ve Kur’an-ı Kerim’leri parçaladılar. İşin daha vahimi Üs Komutanlığı’ndaki askeri yetkililer olayı örtbas etmek için camiyi güya ‘tadilat’ nedeniyle ibadete kapattılar. Yılbaşı gecesi ameriKAN Askerleri’nin Üs Komutanlığı’nda bulunan caminin içine girerek, ahşap Minberi yıkıp, camiyi talan ettikleri iddia ediliyor.

İncirlik Üssü’ndeki caminin içerisinde taşkınlık yapan, her fırsatta İslâm düşmanlığını kanıtlayan işgalci, zorba ameriKAN askerleri, caminin camlarını kırıp Kuran-ı Kerim’leri parçalamışlardır. Habere göre konu askerler tarafından Destek Grup Komutanlığı’na bildiriliyor. Üs Komutanlığı yanlış yönlendirilerek, konunun örtbas edildiği iddia ediliyor. Olay yeri inceleme çağrılmadığı, parmak izi tespitleri yapılmadığı da iddialar arasında.

Cami şu an tadilat bahanesiyle ibadete kapatılmış, çalışanlar ve üs komutanlığı ise kandırılmaya çalışılıyor. Türk topraklarında yer alan İncirlik Üssü adeta bağımsız bir ameriKAN toprağı mantığıyla işliyor. Üs içerisinde tamamen ameriKAN’ın dediği oluyor. Öyle ki araçlar ve gerekli diğer bütün gereçler tamamen amerikaya ait!

Personel, polis araçları, askeri araçlar hepsi ameriKAN! ameriKAN burayı öylesine kendi toprağı olarak kabul etmiş ki, amerika ordusunun Genelkurmay Başkanı ve önde gelen askeri yetkililer Irak’tan veya Afganistan’dan geçerken İncirlik’e istediği gibi uğruyor. Bu ‘ziyaretleri’ sırasında inip kalkan uçaklarda kimlerin ve nelerin bulunduğu bilinmiyor.

Amerika, Ankara’dan hiçbir yetkilinin denetimi yahut izni olmadan istediği gibi girip çıkabiliyor buraya. Hatta hükümetten bırakın izin alınmasını, haber verilip verilmediği bile şüphe götürüyor. amerika burayıda adeta ameriKAN toprağı gibi kafasına göre kullanıyor. Türkiye’de 22 adet ameriKAN üssü olduğu bilinmektedir. İrili ufaklı bu üsler hepsi İncirlik üssü gibi işletilmektedir. Buraların yetki denetim ve kullanma hakları tamamen amerikaya aiittir. Hem ülke bağımsızlığına hem de ülkenin vatandaşlarının izzet ve onuruna ters düşen bu tablo bir an önce sona erdirilmelidir.

AmeriKAN üsleri kapatılıp zalim işgalci ameriKAN askerleri ülkemizi terk etmelidir. İşgalci amerikanın hangi ad ve kılıf altında olursa olsun bir ülkede üslerinin bulunması o ülkeyi işgal ettiği anlamına gelir. Büyük şeytan amerika tarihin en kanlı diktatörlüğüdür.

Diktatörlerinin seçim ile iş başına gelmiş olması bu durumu değiştirmez. AmeriKAN devleti bireysel değil kurumsal bir diktatörlüktür. İslama ve müslümanlara düşmanlığı İngiliz emperyalizminden devralan ameriKAN emperyalizmi Afganistan’ın, Irak’ın, Somali’nin ve daha pek çok ülkenin resmi diğer pek çok ülkenin de gayri resmi işgalcisi durumundadır.

İslama hakaretler ve saldırılar bireysel uygulamalar olmayıp amerikanın planlı bir devlet politikasıdır. Bu saldırıların dozajı yükseltilip düşürülerek hem ameriKAN kamuoyu hem de müslüman kamuoyu bu saldırılara alıştırılmaktadır. Dünyanın değişik yerlerindeki ameriKAN saldırganlığına ve tacvüzlerine o ülkenin müslümanları tepki verip bu tepkiler dünya kamuoyunda yankı bulacak şekillere ulaşınca bizim ülkemizde de bu tepkilere destek verilmekteydi. Şimdi bu melun davranış ve hakaret ülkemiz sınırları içerisinde yapılmaktadır.

Hala Türkiyeli müslümanlar başka ülkelerdeki müslümanların tepkilerini mi beklemektedirler. Bir başka yerden çıkacak bir sese eşlik etme hususunda bir fon olmaktan ne zaman kurtulacaklar.

Ne zaman diğer seslere eşlik etme refleksinden insiyatif alma becerisine yükselecekler.

Müslüman halkımızı gerekli ve yeterli hassasiyeti göstermeye işgalci ameriKAN birliklerini ülkemizden defolup gitmeye zorlayacak onurlu bir direniş sergilemeye davet ediyoruz.

Bu inancımızın insanlığımızın ve özgürlük arzumuzun gereğidir. Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 280. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

30 SAFER 1434 12 / 01 / 2013

 

Bir cevap yazın