Konya 285. hafta

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

“Sizden önceki devirlerden bakıyye sahipleri (kitap ehli) yeryüzünde bozgunculuktan vazgeçirmeye çalışsalardı ne iyi olurdu. Fakat onların içinden kurtardığımız pek az kimse bunu yaptı. O zulmedenler ise şımartıldıkları refahın peşine düştüler ve hepsi de suçlu oldular.” (HUD SURESİ 116.AYET)

Sevgili dostlar değerli basın mensupları;

Bereketin kaynağı tarafından mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mızda yine kan döküldü. Tarih boyunca nice acılara göğüs germiş Mescid-i Aksa’mız yine katil, işgalci, siyonist askerlerin habis çizmeleriyle kirletildi. Buna rağmen El Aksa’nınavlusu direniş hareketlerine kaynaklık etmeye ve direnişin ruhunu canlı tutmaya devam etmektedir.

İsrail dün Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’nın avlusunda yine kan döktü. İşgalci israilin zulümlerine ve Gazze’deki ambargosuna ve Filistin’li milletvekillerinin tutuklu bulunmasına karşı çıkmak ve özgürlük mücadelesini desteklemek için açlık grevine giden Filistin’li makhumları desteklemek için yapılan gösteri yürüyüşüne israil silahlarla karşılık verdi.

Bilindiği gibi israil hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistin’li mahkumlar açlık grevine başlamış bu açlık grevleri tehlikleli noktalara ulaşmıştı. Dünya kamuoyunun bütün sessizliğine rağmen direnişlerini sürdüren bu mahkumlar ölüm tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Onların direnişlerini destekliyor yanlarında olduumuzu bir kez daha burdan ilan ediyoruz.

Müslüman kamuoyunu öncelikler sıralaması gereği Filistin davasına Kudüs-ü Şerife, Mescid-i Aksaa’ya karşı daha duyarlı ve hassas olmaya davet ediyoruz. Mescid-i Aksa’nın işgali akidevi bir meseledir. Hiçbir sosyal ve siyasal olayın gölgesinde bırakılamayacak kadar önceliklidir. Kudüs’ün özgürlüğü için mücadele edenlerinde desteklenmesi savundukları davanın önceliğinden dolayı önem arzetmektedir.

Zalim terörist israilin varlığını kabul etmeyen ve onun habis bir ur olarak nitelendirilip islam toprakların sökülüp atılması gerektiğini savunan her mücadeleyi destekliyoruz. Kudüs davası terörist israilin varlığını kabul etmekle ve onunla müzakereler yapma yoluyla çözümlenebilecek bir mesele değildir. israilin varlığı sorunun bir fiil kendisidir. israilin varlığını kabul etmek üzere kurulu her anlayışı her çabayı telin ediyor bu çabaların hem dünyada hem de ahirette utanç verici bir azaba sebebiyet vereceğine inanıyoruz.

Kamuoyunda israil ile görüşmeler sonucunda elde edildiği kabul edilen kazanımların varlığına inanılmaktadır. Ve bu kazanımların sahipleri alkışlanılmakta zafer kazanılmış komutanlar konumuna getirilmektedir. Bu varsayılan kazanımlar israilin varlığını kabul etme şartına bağlı olmasından dolayı aslında büyük yenilgilerdir. Ve bunların zafer gibi sunulması bir akıl tutulmasından ibarettir.

Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü hiçbir siyasal konjunktüre ve siyasal menfaatlere bağlı kılanamaycak kadar büyük ve ulvidir.

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 286. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

13 REBÎ’UL-AHİR 1434 23 / 02 / 2013

Bir cevap yazın