Dünya Kudüs Günü Etkinlikleri 2013

2013_0729_kudus-gunu

Her yıl, mübarek Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü olarak anılıyor ve coğrafyamızdaki birçok sorunun kaynağı olan işgal hatırlanıyor, Filistin halkıyla dayanışma sergileniyor

1948’den beri devam eden Siyonist işgale ve Rabb’imizin çevresini mübarek kıldığı Mescid-i Aksa’nın işgal edilmesine karşı tüm dünyada Müslümanların ortak bir kardeşlik ve dayanışma sergilediği bir gün olması temennisiyle rahmetli İmam Humeyni tarafından ilan edilen Dünya Kudüs Günü’nde bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

İSTANBUL

İstanbul’da, Kudüs Günü Platformu tarafından organize edilen etkinlik Fatih Camii’nde kılınacak Cuma namazı ile başlayacak.

Namaz sonrasında Mısır’da darbeci cunta tarafından katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Namaz sonrasında Fatih Saraçhane Parkı’na yürüyüş gerçekleştirilecek. Yürüyüş, parkta Filistin, Mısır ve Suriye’deki gelişmelerin değerlendirileceği kitlesel basın açıklaması ile son bulacak.

ANKARA

MAZLUMDER Ankara Şubesi, Dünya Kudüs Günü’nde gelenekselleşen iftarını gerçekleştirecek.  

Tarih : 2 Ağustos 2013 (Cuma) Saat: 19.30

Yer : İsrail Büyükelçisi Konutu Önü (Atatürk Bulvarı Seğmenler Parkı Yanı Farabi Sok. (Protokol Yolu) Kavaklıdere/ANKARA)

SAKARYA

Dünya Kudüs Günü vesilesiyle Sakarya Adalet Girişimi adına Diriliş Saati Dergisi bir etkinlik düzenliyor. Teravih namazına müteakiben şehir merkezindeki Bulvar’da yapılacak programda sinevizyon gösterisi, basın açıklaması ve dua yapılacak. Ayrıca helva ikramı da yapılacak.

TOKAT / Merkez & Niksar

TOKAD, Kudüs Günü için ilk etkinliğini, saat 17.30’da Tokat’ta Yeraltı Çarşısı üzerinde yapacak. Siyonist işgalin protesto edileceği eylemde, Kudüs’ün özgürlüğü için dayanışma mesajı verilecek.

İkinci etkinlik ise akşam TOKAD Niksar Temsilciliği’nde olacak. Niksar’daki etkinliğe katılanlar birlikte iftar yapacak ve gece Kudüs Günü Programı düzenlenecek.

DİYARBAKIR

Özgür Kudüs Platformu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle 2 Ağustos Cuma günü Cuma namazından sonra, Diyarbakır Ulu Camii önünde kitlesel basın açıklaması düzenliyor.

BATMAN

Hak ve Özgürlükler Platformu, saat 17.00’de Gülistan Caddesi’nde kitlesel basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Açıklamada, dünyada yaşanan zulümler, bölgede ve özellikle Mısır’da yaşanan olaylara da değinilecek. 

VAN

Mustazaflar Cemiyeti Van Şubesi, Cuma namazı çıkışı Hz. Ömer Camii avlusunda toplanarak, kitlesel bir basın açıklaması yapacak.

Not: Diğer illerden haber alındıkça duyurular güncellenecektir.

Bir cevap yazın