Elitaş: Mağdur askerler için gerekirse yasa çıkartırız

2009_0401_tsk

Başbakan Erdoğan ve Gülen Cemaati arasındaki gerilim sürerken, Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanlarından Yalçın Akdoğan’ın “Milli orduya kumpas kuruldu” sözleriyle, üstü örtük biçimde askerlerin de yargılandığı bazı davaları gündeme getirmişti.

Ergenekon ve Balyoz davalarında bazı askerlerin gerçek olmayan deliller nedeniyle ceza aldıkları iddialarının MGK’nın da gündemine gelmesinin ardından konuyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Yeniden yargılamanın yolunu açtık. Bu yetmezse insanların mağduriyetini önlemek için gerekirse yeniden yasa çıkartırız” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamanın ardından bazı köşe yazarları da genel bir af çıkarılması gerektiği yönündeki düşüncelerini yeniden gündeme getirmeye başladılar.

Şüphesiz, kim olursa olsun, haksız bir şekilde yargılanması ve tutuklanması kabul edilemez, fakat şu konjonktürde böyle bir adım atılmasıyla aslında kamuoyuna “bu davaları da Gülen Cemaati organize etti” mesajının verilecek olması da ihtimal dahilinde.

Platform Haber

 

Bir cevap yazın