Nasrallah: “Şer ortakları tekfircileri destekliyor”

2010_0217_nasrallahLübnan’daki Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ülkedeki patlamaları gerçekleştirenlerin tekfirci gruplar olduğunu belirterek, işgalci ABD ve İsrail’i, çıkarlarını elde edebilmek için bu grupları desteklemekle suçladı ve Lübnanlıları fitnelere karşı koymak için birlik olmaya çağırdı.

“Hizbullah’ın şehit liderlerini anma” töreninde konuşan Nasrallah, Lübnan’ın içinde Siyonist İsrail’e karşı en büyük tehlike teşkil eden direniş bulunması nedeniyle tekfirci grupların hedefinde olduğunu öne süren Nasrallah, “Eğer bu gruplar Suriye’de başarılı olursa Suriye, Afganistan’dan daha kötü olur” dedi.

Bu tehlikenin bölge ülkelerinin tamamında var olduğunu iddia eden Nasrallah, söz konusu gruplara ait akımların, kendilerine düşmanlık yapan herkese karşı ortadan kaldırma ve yok etme mantığı uyguladığını belirtti.

Nasrallah, Filistin davasına da değinerek, “ABD’nin, özellikle de bu vakitte Filistin davasının tamamen sonlandırılmasına olağanüstü önem vermesine hayret ettiğini belirterek, bunun, Arap ve İslâm ülkeleri kendi işleriyle meşgul olurken Filistin davasının ortadan kaldırılması için ABD-İsrail ittifakının işareti olduğunu ifade etti.

Kaynak: Milli Gazete

Bir cevap yazın