Bu acıyı yaşatanlar cezasız kalmasın

2014_0509_baris-ceyhan

1 Mayıs günü polisin attığı plastik mermiyle gözünü kaybeden Barış Ceyhan’ın ailesi olayı yargıya taşıyacak. Sorumlu polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen baba Mustafa Ceyhan, adalet yerini buluna kadar olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Ziya Gökalp Caddesi’nde polisin attığı plastik mermi gözüne isabet eden 18 yaşındaki Lise Öğrencisi Barış Ceyhan’ı vuran polis hakkında, Ceyhan’ın ailesi savcılığa başvuracak. Oğlunu vuran polisin meslekten atılmasını ve gerekli cezayı almasını isteyen baba Mustafa Ceyhan, “Çocuğum bir yana, dünya bir yana, bu acı dayanılamaz. Oğluma bunu yapan polis cezasını alana kadar gerekli adaleti arayacağız” dedi.

Tek isteklerinin çocuklarının sağlığına kavuşması olduğunu belirten Baba Ceyhan, “Annesi, ben hepimiz kötü durumdayız. Çocuğum okuyacaktı, üniversite okuyacaktı. Ancak şimdi tek beklentimiz ve umudumuz onun sağlığına kavuşması” dedi.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi süren Barış Ceyhan dün bir kez daha ameliyata alındı. Ceyhan’ın sol gözünün görme yetisini tamamen yitirmesi nedeniyle, ameliyat sadece göz yapısının korunmasına dönük olarak gerçekleştirildi.

Kaynak: Evrensel

 

Bir cevap yazın