461.hafta SAGİR: İsrail işgali Ortadoğu’dan sökülüp atılmalıdır

2014_0713_sakarya-1

Sakarya Adalet Girişimi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto ederken; İsrail’le her türlü siyasi, askeri ve ekonomik ilişkinin kesilmesi ve işgali destekleyen firmalara yönelik boykotun sürmesi çağrısı yaptı

Sakarya’daki 461. hafta adalet ve özgürlükler eyleminde İsrail’in Gazze’ye saldırıları telin edilirken; Filistin halkının İsrail karşısındaki direnişine destek verildi. SAGİR (Sakarya Adalet Girişimi) adına Serdar Duman’ın okuduğu basın açıklamasında “Gazze direniyor! Siyonist İsrail’in Filistin’de 3 yerleşimcinin öldürülmesini bahane ederek başlattığı soykırım bütün hızıyla devam ediyor. Siyonistler Gazze’yi havadan, denizden ve karadan bombalamaya devam ediyor. Şehitlerimizin sayısı 120’yi aştı. Siyonist İsrail’in elindeki gelişmiş silah imkânlarına rağmen, Gazzeli Müslümanlardan çok İsrail halkının telaş içinde olduğunu görüyoruz. Filistin direnişinin attığı füzeler nedeniyle Siyonistler sığınaklarından çıkamıyorlar.” denildi. Siyonist yetkililerin ve medya organlarının ağzından Filistin direnişinin güç ve potansiyeline dair itiraflara yer verilen açıklamada, “Siyonistler bu kez çok daha hazırlıklı bir direnişin karşısında bocalıyorlar. Bizzat İsrail basının sansürleyerek açıkladığına göre atılan füzelerle 10’u aşkın İsrailli öldü, onlarca İsrailli de yaralandı. Siyonistler moral üstünlüğünü kaybetmiş olmanın telaşıyla kudurdular. Direnişin liderlerinin mescitlerde saklandığını iddia ederek mescitleri bombaladılar. Buradan sonuç alamayınca ‘o liderler okullarda saklanıyor’ dediler ve okulları bombaladılar. Ama yine kimseyi bulamadılar.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, yoğun saldırı altında olan Gazze halkının acil ilaç ihtiyacı olduğu da hatırlatıldı: “Şimdi Gazze’ye yardım zamanı… Gazze başta ilaç olmak üzere birçok yaşam malzemesine acil ihtiyaç duyuyor. Bir seferberlik oluşturarak Gazze’nin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidermeliyiz. Bu İslam kardeşliğimizin olmazsa olmaz gereğidir. Müslüman Sakarya halkının her zamanki duyarlılığını en üst seviyeye çıkaracağına inanıyoruz.” Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki olumsuzlukları birlik içinde aşma zamanının geldiğine dikkat çekilen açıklamada, “bunun için ilk şartın emperyalizmin İslam coğrafyasına ektiği zehirli etnik ve mezhebi ayrışma tohumlarını yok ederek ümmetin birliğini sağlamak olduğu” vurgulandı ve şöyle denildi: “Tüm dünya Müslümanları ümmet bilinciyle hareket edebilirse; ne Amerika, ne İsrail, ne de diğer emperyal güçler hiçbir şey yapamaz.”

“İsrail mallarını boykot” kampanyalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi çağrısı yapan SAGİR, hükümete de seslendi: “Siyonist İsrail’in nasıl bir karaktere sahip olduğunu her deneyimden sonra çok daha iyi anlıyorsunuz. Buna rağmen niçin İsrail ile hala diplomatik, ekonomik ve askeri ilişkiler devam ediyor? Eğer söylemlerinizin samimiyetinin sorgulanmasını istemiyorsanız İsrail ile tüm ilişkileri acilen kesmelisiniz. Aksi takdirde bu ilişkilerden dolayı sürekli sorgulanmanız ve inandırıcı bulunmamanız kaçınılmazdır.” Açıklama şu ifadelerle son buldu: “İsrail denilen “zehirli ur”un Ortadoğu’dan sökülüp atılmasının tek çözüm yolu olduğunu, gasp edilen Filistin toprakları geri alınıncaya ve “Özgür Kudüs”te buluşuncaya kadar kutsal Filistin mücadelesi için canımızı ve malımızı vermeye hazır olduğumuzu Sakarya Adalet Girişimi olarak bir kez daha ilan ediyoruz.”

Daha sonra eyleme katılanlar, Filistin halkının ve tüm insanlığın barış ve esenliği için Muharrem Demircan tarafından yapılan duaya iştirak ettiler. Duanın ardından İsrail bayrağı yakılarak “Özgür Kudüs, İsrailsiz bir dünya”, “Katil İsrail, Ortadoğu’dan defol”, “Hamas’a selam, direnişe devam” sloganları atıldı ve tekbirler getirildi.

2014_0713_sakarya-2

461. Hafta Basın Açıklaması

HER YER GAZZE, HEPİMİZ GAZZELİYİZ!

Gazze direniyor!
Siyonist İsrail’in Filistin’de 3 yerleşimcinin öldürülmesini bahane ederek başlattığı soykırım bütün hızıyla devam ediyor.
Siyonistler Gazze’yi havadan, denizden ve karadan bombalamaya devam ediyor. Şehitlerimizin sayısı 120’yi aştı.
Siyonist İsrail’in elindeki gelişmiş silah imkânlarına rağmen, Gazzeli Müslümanlardan çok İsrail halkının telaş içinde olduğunu görüyoruz.
Filistin direnişinin attığı füzeler nedeniyle Siyonistler sığınaklarından çıkamıyorlar.
İsrail’in Kanal 2 Televizyonundaki bir yorumda aynen şöyle söyleniyor: “İsrailliler bombalara 2 gün tahammül edemedi. Nasıl olacak da bu savaşın haftalarca devam etmesine tahammül edecekler? Gazze’ye yönelik kara harekâtı başarılı olamayacak, topraklarımıza düşen füzeler durdurulamayacak.”
İsrail eski İstihbarat Şefi Avi Dicher şöyle söylüyor: “Kim Hamas’ın dizleri üstüne çökeceğini sanıyorsa yanılıyor. Hamas ancak namaz için dizlerinin üstüne çöker.”
İsrailli bir gazeteci de şöyle söylüyor: “Gazze’nin altında Gazze olduğunu şimdi keşfediyoruz. Biz hiçbir şey bilmiyoruz. Bu füzeler nereden geldi?”
Siyonistler bu kez çok daha hazırlıklı bir direnişin karşısında bocalıyorlar. Bizzat İsrail basının sansürleyerek açıkladığına göre atılan füzelerle 10’u aşkın İsrailli öldü, onlarca İsrailli de yaralandı.
Siyonistler moral üstünlüğünü kaybetmiş olmanın telaşıyla kudurdular. Direnişin liderlerinin mescitlerde saklandığını iddia ederek mescitleri bombaladılar. Buradan sonuç alamayınca ‘o liderler okullarda saklanıyor’ dediler ve okulları bombaladılar. Ama yine kimseyi bulamadılar.
Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk şöyle söylüyor: “2008’de Gazze’ye yönelik ‘Dökme Kurşun Operasyonu’ olarak bilinen 21 günlük savaşta onlarca siyasi ve askeri direniş lideri şehit oldu. Direniş onlarca liderinin kanıyla bedel ödedikten sonra her bakımdan güçlendi. Bu kez Siyonist düşmanın hava hâkimiyeti kırıldı. Düşman direnişin zafer kazandığını görmeye tahammül edemiyor.”
Türkiye’deki televizyon kanallarından birisinde yayınlanan Gazze’de sokakta gerçekleştirilen bir röportajı aktarmak istiyoruz. Röportaj yapılan Gazze sakinleri aynen şöyle söylüyorlar: “Biz İsrail’in bombasından da askerinden de korkmuyoruz. Bunun ispatı olarak da şu anda sokaklarda geziyoruz, dükkânlarımızı açıyoruz. Ama İsrailliler korkularından sığınaklardan çıkamıyor.”
Bu tablo Filistin’de artık ibrenin Müslümanlardan yana dönmeye başladığının işaretlerini veriyor. Ortaya çıkan yeni durumdan dolayı Allah’a hamd ediyoruz.
Şimdi Gazze’ye yardım zamanı… Gazze başta ilaç olmak üzere birçok yaşam malzemesine acil ihtiyaç duyuyor. Bir seferberlik oluşturarak Gazze’nin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidermeliyiz. Bu İslam kardeşliğimizin olmazsa olmaz gereğidir. Müslüman Sakarya halkının her zamanki duyarlılığını en üst seviyeye çıkaracağına inanıyoruz.
Ümmetin başta Filistin olmak üzere İslam coğrafyasındaki olumsuzlukları birlik içinde aşma zamanının geldiğine inanıyoruz. Bunu için ilk şart emperyalizmin İslam coğrafyasına ektiği zehirli etnik ve mezhebi ayrışma tohumlarını yok ederek ümmetin birliğini sağlamaktır. Tüm dünya Müslümanları ümmet bilinciyle hareket edebilirse; ne Amerika, ne İsrail, ne de diğer emperyal güçler hiçbir şey yapamaz.
Müslümanların dostları Müslümanlar ve diğer mazlumlardır. Tüm dünya Müslümanları ve diğer mazlum halklar dayanışma içerisinde emperyalist güçlerin oyunlarını bozacaklardır. Amerika ve müttefikleri ile iyi geçinmeye mecburuz diyen anlayışları kırmanın ve önce Allah’ın yardımına, sonra da mazlum halkların direniş potansiyeline güvenmenin artık zamanı gelmiştir.

2014_0713_sakarya-3

Buradan hükümete sesleniyoruz. Siyonist İsrail’in nasıl bir karaktere sahip olduğunu her deneyimden sonra çok daha iyi anlıyorsunuz. Buna rağmen niçin İsrail ile hala diplomatik, ekonomik ve askeri ilişkiler devam ediyor? Eğer söylemlerinizin samimiyetinin sorgulanmasını istemiyorsanız İsrail ile tüm ilişkileri acilen kesmelisiniz. Aksi takdirde bu ilişkilerden dolayı sürekli sorgulanmanız ve inandırıcı bulunmamanız kaçınılmazdır.
Buradan halkımıza sesleniyoruz. Siyonistlerin ürettiği tüm ürünleri boykot edelim. Boykotu daha etkin ve geniş bir boyuta taşıyalım. Türkiye 76 milyonluk büyük bir ülke… Ülke çapında yapılacak etkin bir boykot uygulamasının Siyonist şirketlere ciddi darbeler vuracağını unutmayalım.
Halkımızı siyonizme, Siyonist İsrail’e öyle veya böyle destek veren başta medya kuruluşları olmak üzere tüm siyasi/sosyal/kültürel/ticari kuruluşlara karşı cephe almaya davet ediyoruz.
İsrail denilen “zehirli ur”un Ortadoğu’dan sökülüp atılmasının tek çözüm yolu olduğunu, gasp edilen Filistin toprakları geri alınıncaya ve “Özgür Kudüs”te buluşuncaya kadar kutsal Filistin mücadelesi için canımızı ve malımızı vermeye hazır olduğumuzu Sakarya Adalet Girişimi olarak bir kez daha ilan ediyoruz.

SAKARYA ADALET GİRİŞİMİ

Bir cevap yazın